Statinė

Galima naudoti tiek pakabintą (kaip sūpynes), tiek tiesiog ant grindų, „centrifuginiam“ sukimui.

Statinė

Rekomenduojami žaidimai ir pratimai

Įlipk į statinę

Vaikas gali pats pabandyti įlipti į statinę arba naudoti minkštas formas, kaip laiptelius,. Jis gali juos pasirinkti pats arba galite pasiūlyti keletą variantų. Pradėkite nuo tvirtų formų, tokių kaip stačiakampis ar kvadratas. Ir tada pasiūlykite mažiau stabilią formą, pavyzdžiui, cilindrą ar gimnastinį kamuolį. Pastaruoju atveju vaikui gali prireikti jūsų pagalbos.

Pasunkinkite užduotį, šalia statinės ant grindų pastatydami įvairias formas, gimnastikos kamuolius, žaislus ir taip sukurdami kliūtį kelyje.

Variniai vamzdžiai

Užduotis – Vaikui pralindus per tuščią statinę, apsunkinkite užduotį į sviedinio vidų įdėdami daiktą. Norėdamas šliaužti per statinę, vaikas turės stumti daiktą. Uždenkite vieną statinės galą antklode. Pakvieskite vaiką įveikti tokią kliūtį iš pradžių iš vienos pusės, paskui iš kitos. Gimnastikos kamuoliu uždarykite vieną sviedinio galą. Skatinkite vaiką įveikti tokią kliūtį pasipriešinant kamuoliui.

Manipuliavimas daiktais siūbuojamoje statinėje

Pakvieskite vaiką gaudyti daiktus ir mesti juos atgal suaugusiajam į rankas arba į taikinį.

Vamzdynas

Vaikas ir suaugęs sėdi arba stovi skirtinguose statinės galuose. Suaugęs žmogus leidžia kamuoliukui riedėti per statinę. Vaiko užduotis – sugauti iš sviedinio krintantį kamuolį ir paleisti atgal.

Pratimą apsunkinkite paleisdami du, o paskui tris kamuoliukus iš eilės.

Statinės naudojimas nepakabintoje būsenoje

Linksmasis ridenimas

Statinė guli ant grindų horizontaliai. Vaikas ridena sviedinį tam tikru maršrutu.

Sudėtingesnis variantas. Vaikas pajudina sviedinį, sukasi jo viduje. Vaikas guli viduje ant nugaros arba pilvo, ištiesdamas rankas ir kojas. Suaugęs žmogus atsargiai purto statinę iš vienos pusės į kitą.

Žaidimo maršrutas

Pakvieskite vaiką šliaužioti tam tikru maršrutu, kurio dalis bus statinė. Taip pat galite modifikuoti tunelį įdėdami į jį statinę.