Juosta

Originalios juostos formos pakabinamos sūpynės leidžia suptis ne tik sėdint, bet ir gulint ant sūpynių pilvu į apačią. Galima naudoti namuose ir įvairiose sensorinės dinamikos erdvėse.

Juosta

Rekomenduojami žaidimai ir pratimai

Supimasis ant juostos sėdint

Vaikas sėdi ant juostos veidu į priekį arba į šoną (kojytės iš abiejų juostos pusių). Supimą atlieka suaugęs asmuo. Įpratę prie juslinio krūvio, pakvieskite vaiką savarankiškai prisijungti prie sviedinio siūbavimo. Tada vaikas atsistumia dešine, kaire arba abiem kojomis nuo minkšto daikto, pavyzdžiui, kamuolio.

Kitas supimosi variantas – sėdėti tik ant vieno klubo. Pakvieskite vaiką atsisėsti ant juostos, bet ne iki galo, o tik ant vieno klubo – iš pradžių ant dešiniojo, paskui ant kairiojo.

Sekantis variantas – vaikas sėdi šonu arba atsilošęs ant juostos; kojos gali laisvai kabėti šonuose arba jas galima pakelti į kitą juostelės pusę.

Apsikeiskite vietomis su vaiku: dabar suaugęs sėdi ant juostos, o vaikas jį sūpuoja. Kiekvieno supimo ciklo metu, vaiko prašoma ištarti abėcėlės raides, garsus, skiemenis, greitakalbes, skaičius ir kt.

Sūpynės stovint ant juostos

Vaikas stovi ant juostos ir tvirtai laikosi ant jos kraštų. Supimus atlieka suaugęs asmuo. Įpratus prie juslinio krūvio, siūlome vaikui pačiam įsitraukti į veiklą. Norėdami apsunkinti pratimą, Paprašykite vaiko plačiau išskėsti kojas. Pasiūlykit vaikui atsigulti skersai ant juostos, pilvu į apačią. Rankos ir kojos turi būti ištiestos tiesiai arba į šonus. Pagrindinė užduotis pirmuosiuose tokių sūpynių etapuose yra išmokti pasitempti visu kūnu, būnant ant nestabilaus paviršiaus. Norėdamas būti šioje pozicijoje, vaikas turės įdėti papildomų pastangų.

Toliau vaiko prašoma abiem arba bet kuria iš rankų, sugriebti pasiekiamoje zonoje esantį daiktą. Atstumas iki objekto palaipsniui didinamas. Vaikas sėdi ant juostos įprastu būdu. Siūbuoti naudojama tik virvė ir rankos. Toliau vaikas turi gulėti ant sėdynės skersai, pilvu į apačią.

Metimas

Pasiūlykite vaikui, siūbuojančiam ant juostos vienoje ar kitoje pozicijoje, abiem rankomis sugauti jam atmestą daiktą, pavyzdžiui, kamuolį ar žaislą, ir mesti jį atgal instruktoriui į rankas arba į taikinį. Gaudyti ir mesti dešine, tada kaire ranka. Sugriebkite dešine ranka, perdėkite į kairę ir meskite atgal, ir atvirkščiai.

Varlė

Vaikas sėdi ant juostos, bet ne pilnai, o tik ant vieno klubo – iš pradžių ant dešiniojo, paskui kairiojo ir siūbuoja. Norėdami suptis, galite naudoti laisvą koja. Be to, suaugęs pasiūlo jam atlikti vieną iš šių veiksmų: pasiekti daiktą, paimti, pastumti daiktą ranka ar koja, mesti daiktą į taikinį – pavyzdžiui, į kitą objektą arba į krepšelį.

Pasitampymas

Vaikas guli ant juostos skersai, krūtine į apačią, kojomis remiasi į grindis, vaikas stumiasi kojomis į taikinį. Sėdėdamas ant juostos įprastu būdu arba gulėdamas ant pilvo skersai, vaikas įprastos ar tamprios virvės pagalba prisitraukia prie daikto, žaislo. Tuo pačiu metu kojos yra pakeliamos, pavyzdžiui, „virš vandens“.

Virš bedugnės

Pakabinkite juostą 1-1,5 metro aukštyje, kad ji sudarytų pakankamai tiesų „pakabinamąjį tiltelį“ nuo vieno sviedinio iki kito. Pasiūlykite vaikui pereiti virš „bedugnės“.

Parodykite jam vieną iš galimų būdų. Norėdami tai padaryti, kabėkite ant juostos, suimdami ją iš apačios rankomis ir kojomis. Rankų ir kojų pagalba, judėkite išilgai juostos. Tai yra saugiausias būdas šliaužti per sviedinį, tačiau atliekant šį pratimą reikia atkreipti ypatingą dėmesį į saugumą.